KROK 1 - USZYJ SWOJĄ WYCIECZKĘ!

Każdy kafelek odpowiada jednodniowej wycieczce. Zaznacz kafelki, które najbardziej Cię interesują. Pamiętaj, że możesz spędzić w jednym miejscu więcej, niż jeden dzień! WYBIERZ OD 1 DO 21!

Toruń

Wiedzieliście, że toruńska starówka wpisana jest na Listę Kulturowego Dziedzictwa UNESCO? Nie? Cóż, spacer po toruńskim średniowiecznym zespole miejskim nie pozostawia wątpliwości, że to jak najbardziej zasłużone wyróżnienie – w końcu w Toruniu znajdziecie aż 1000 chronionych zabytków. Stare miejskie mury (najstarsze obronne w Polsce!) pamiętają osiem wieków historii, a coraz piękniej odrestaurowane mieszczańskie kamienice cieszą oko detalami i kolorami. Więcej o Toruniu dowiecie się od naszego przewodnika podczas zwiedzania Starego Miasta! Razem z przewodnikiem udacie się również do... Muzeum Toruńskiego Piernika, które ulokowano w najprawdziwszej fabryce pierników! Obiecujemy, że poczujecie się tam jak w piernikowym odpowiedniku Fabryki Czekolady Willy’ego Wonk’a :) Następnie, będziecie mogli wziąć udział również w warsztatach wyrabiania i pieczenia pierników! A czy wiedzieliście, że Toruń to rodzinne miasto Mikołaja Kopernika? W domu, w którym mieszkał, mieści się teraz jego Muzeum i tam też zajrzymy! W Toruniu znajduje się również arcyciekawe Planetarium, Muzeum Etnograficzne i Muzeum Podróżników, więc na nudę na pewno nie będziecie narzekać. A jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o Toruniu, zapraszamy na naszego bloga! 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

Ilość dni:
1

Moje wycieczki

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.